+38 044 498 2499

+38 067 703 6576

5 must-have обладнаного приміщення для проведення фокус-груп

5 must-have обладнаного приміщення для проведення фокус-груп

Спеціалізоване приміщення для фокус-групових дискусій (ФГД) – важлива умова професійної реалізації якісних маркетингових досліджень в Києві. Кімната для спостережень – FGD ROOM (“observation room” або “viewing room”) дозволяє дослідникам і замовникам спостерігати за фокус-груповою дискусією (“FGD”) або глибинним інтерв’ю через одностороннє дзеркало Гезелла (“one-way mirror”).

Але як зрозуміти яке із приміщень, що пропонуються на ринку маркетингових досліджень, найкраще підходить саме під ваші задачі та цілі?

Ми пропонуємо 5 підказок, які треба брати до уваги, коли ви обираєте приміщення для ваших дослідницьких задач.

Отож, яким вимогам має відповідати приміщення для фокус-груп?

1. Освітлення, яке можна регулювати

Однією із ключових переваг використання кімнати для спостережень є те, що учасники фокус-групи (респонденти) почувають себе більш комфортно і розкуто під час фокус-групи. Адже дослідники та спостерігачі з боку команди клієнта не сидять під час фокус-групи у приміщенні, де проходить дискусія, а спостерігають за її перебігом через одностороннє дзеркало Гезелла.

Коли в FGD ROOM починається фокус-групова дискусія, освітлення в кімнаті для спостереження приглушують або вимикають повністю, щоб дослідники та замовники могли бачити та чути респондентів через одностороннє дзеркало, залишаючись при цьому невидимими.

Після закінчення фокус-групи, світло в кімнаті для спостереження вмикається і дослідники легко переходять від спостереження і своєрідного «шпигунства» до брифінгу або робочої сесії, не змінюючи при цьому локацію.

Зазвичай, і до і після (а іноді і під час) фокус-групи модератор заходить до кімнати для спостереження, щоб обговорити відповіді, які виникають в процесі роботи, питання по гайду, висунути гіпотези або резюмувати результати фокус-групи з замовником маркетингового дослідження.

2. Комфорт для всіх

Приміщення для проведення фокус-груп має бути зручне для 3-х сторін: для респондентів, для модераторів та для спостерігачів.

Для респондентів важливо, аби приміщення знаходилося близько до метро, зручні меблі для сидіння та приємний інтер’єр кімнати – все це допомагає створити невимушену атмосферу, підвищити групову динаміку та зацікавленість учасників групи в процесі обговорення.

Для модератора важливий розмір фокус-групової кімнати, наявність техніки для демонстрації стимульних матеріалів, канцелярії для групової роботи (фліпчарт, маркери, дошки для записів). Надзвичайно важлива для оперативного початку фокус-групової дискусії і робота асистента модератора, яка направлена на створення робочої атмосфери та своєчасного старту фокус-групи. Асистент модератора запропонує респондентам напої, провітрить приміщення, розкладе на столі комплекти для роботи респондентів, включить відео- та аудіо-запис групи.

Зручне для спостерігачів приміщення – має бути схоже на кінотеатр. Про гарну кімнату для спостережень можна судити за якістю (і кількістю) місць для сидіння. Так, якщо бажаючих бути присутніми в кімнаті для спостереження декілька, важливо, щоб усі вони могли бачити та чути обговорення без перешкод. Уникнути «поганих місць» в кімнаті можливо, облаштувавши декілька рядів сидінь або обладнавши приміщення додатковою ТВ-плазмою з трансляцією дискусії в реальному часі.

На практиці одна фокус-група триває близько 2-3 годин. Проведення двох, трьох (або навіть чотирьох) фокус-групових дискусій в один день вигідно з точки зору часу та організації дослідження. Але це також значить, що модераторів буде декілька, а команда спостерігачів буде змушена сидіти в приміщенні для спостереження тривалий час. Тому кімната для спостережень з м’якими, зручними сидіннями та диванами забезпечить максимальний комфорт, зосередженість та повну увагу під час всіх груп.

3. Засоби зв’язку / Wi-Fi

Якщо ви хочете орендувати приміщення для фокус-групи, важливо розуміти яке технічне обладнання буде у вас у вільному доступі. Чи є в приміщенні швидкісний Інтернет? А як щодо місць для зарядження клієнтських ноутбуків та засобів зв’язку? А якщо потрібно оперативно оновити гайд, анкети або інші матеріали для самозаповнення – чи буде доступ до комп’ютера або принтера для друку?

Ці речі можуть здаватися незначними до того часу, поки у вас дійсно не зникне доступ до WI-FI або не буде можливості врятувати свій розряджений смартфон протягом декількох годин. Тому наявність, здавалось би, таких дрібниць, як розетки, перехідники для зарядних пристроїв, додаткові комп’ютери чи ноутбуки, допоможуть зробити процес спостереження за роботою фокус-групи найбільш комфортним протягом тривалого часу.

4. Якісний звук

Кімната для спостереження повинна бути облаштована високоякісною, професійною аудіо системою, аби клієнти могли чітко чути і розуміти відповіді респондентів у фокус-груповій кімнаті.

Можливість регулювання гучності – також необхідна. Так, якщо клієнти або дослідники, які знаходяться у приміщенні для спостереження, хотіли б здійснити швидке обговорення між собою під час фокус-групи, гучність дискусії респондентів та модератора може бути зменшена.
При цьому, не варто боятися пропустити важливу для себе інформацію, коли звук групової дискусії буде відключено. Приміщення для проведення фокус-груп FGD ROOM облаштовано професійними камерами, тому в кінці групової дискусії ви отримаєте посилання на запис фокус-групи, щоб мати можливість перегляду відео групи стільки разів, скільки потрібно.

Міжнародним дослідницьким командам, які проводять якісні маркетингові дослідження в Україні, необхідно слухати фокус-групу на зручній для себе мові. Такі дослідницькі проєкти потребують організації синхронного перекладу. Ці дослідники часто обирають нашу FGD ROOM, у якій можливо реалізувати вивід звуку синхронного перекладу на навушники (для іноземних клієнтів), а окремо – звукового сигналу безпосередньо з кімнати, де проходить фокус-група (для російських або україномовних клієнтів).

5. Кейтеринг

Фокус-групи – найбільш довготривала процедура збору інформації, порівняно з іншими методами збору даних в дослідженнях. Тому варто шукати таке приміщення для проведення фокус-груп, яке забезпечить замовників їжею та напоями на весь період роботи.

Деякі приміщення можуть запропонувати команді дослідників з боку Клієнтів тільки стандартні каву та воду, а респондентам часто не пропонують навіть цього. Ми в FGD ROOM завжди пропонуємо респондентам гарячі напої (натуральну каву, заварний чай) та снеки. В кімнаті Клієнтів за склом завжди є сезонні фрукти, солодощі, горіхи та інші корисні перекуси. Також пропонується повноцінний кейтеринг на вибір Клієнта.

Ми намагались відповісти на питання чому для проведення фокус-групових дискусій, глибинних інтерв’ю та юзабіліті-тестувань дійсно необхідно спеціалізоване приміщення.

Ми, FGD ROOM, представляємо професійно обладнане приміщення для якісних досліджень в Києві, Україна. Ми також можемо допомогти з реалізацією певних етапів вашого якісного дослідження – організуємо як рекрутинг респондентів, так і допомогу вашій команді в управлінні проектів в цілому, включаючи модерацію та написання аналітичного звіту.

Хочете дізнатися більше про FGD ROOM? Зв’яжіться з нашою командою для отримання додаткової інформації.

І до зустрічі в FGD ROOM!

 

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *